PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139825}

Hotel Ruanda

Hotel Rwanda
7,7 60 096
ocen
7,7 10 1 60096
7,2 14
ocen krytyków
Hotel Ruanda
powrót do forum filmu Hotel Ruanda

do czego oni są potrzebni??? niech mi ktoś wytłumaczy??? czemu świat zachodni jest taki obłudny i zakłamany. nic się nie zmieniło od czasów hitlerowskich i obozów koncentracyjnych. mówi się wielokrotnie, że takie tragedie nie mogą się powtórzyć już nigdy. ale jak się dzieją, kraje zachodnie nic nie robią !!!???

Przemo_35

...a gdy już kraje zachodnie (w domyśle pewnie USA i organizacja NATO) wkroczą do Wietnamu, Afganistanu, czy innego Iraku, to nagle nad całym światem rozlega się głośny krzyk oburzenia "gdzie oni włażą?", "co oni robią?", "nie mają prawa!", itp, itd. a światowe lewactwo zaciera ręce z radości, widząc, że znów udało im się ponieść internetowców na całym świecie do wyrażenia swojego oburzenia w sprawie amerykańskich inwazji.
ONZ jest bezsilny od zawsze i odpowiada za to głównie były blok radziecki. Zresztą dzięki ZSRR, w latach 60-tych na forum ONZ państwa totalitarne (albo autorytarne) miały przewagę nad demokratycznymi.

ocenił(a) film na 8
Millwall

ONZ, jak każda organizacja ludzka, kolego, nigdy nie zaprowadzi trwałego pokoju na świecie. Słusznie to potwierdza werset biblijny z Księgi Kaznodziei 8:9, gdzie jest napisane "człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie."
Pytanie więc brzmi: Czy kiedyś doczekamy takiego rządu, który zaprowadzi (chociaż) pokój na świecie, TRWAŁY pokój? Naprawdę cię zachęcam do czytania Pisma Świętego.
Jeśli byś sobie życzył, możesz jak najbardziej poprosić o studium tej księgi z wykwalifikowanymi Świadkami Jehowy. W tym celu odsyłam cię na tę stronę - https://watch002.securesites.net/p/contact/submit.htm
Jeśli masz obawy, nie bój się, nie musisz się do niczego zobowiązywać. Sam studiuję ze Świadkami Jehowy i jestem pod wrażeniem ich przekonujących argumentów. Tłumaczą oni swoje nauki w sposób prosty, logiczny i rzeczowy, tak, że każdy jest w stanie je zrozumieć.
Życzę powodzenia!

Millwall

A co Wietnam, Afganistan i Irak mają wspólnego z interwencjami humanitarnymi?!

Litawor

Wybijanie Bolszewików w pierwszym przypadku i wybijanie Talibów w drugim. Chyba wystarczające powody?

ocenił(a) film na 8
Millwall

Wybijanie kogoś to interwencja humanitarna?0_o
Talibów to najpierw mogli nie uzbrajać przeciwko kacapom, a potem zostawiać na pastwę losu.
ONZ ma wkraczać, kiedy na świecie dzieje się źle, jakaś nacja jest wybijana przez inną. A nie wspierać hamburgerski imperializm.

Bodzepor

Hehe... A rządy Talibów w Kabulu, to nie było żadne "źle"?.
Tak, wybijanie zbrodniarzy (Bolszewików, Hitlerowców, Talibów, etc) to jest interwencja humanitarna, bo przecież ratuje ona ludzkość przed takimi zagrożeniami.

ocenił(a) film na 8
Millwall

No patrz, a ja naiwnie sądziłem, że interwencja humanitarna ma na celu powstrzymanie jednych ludzi przed mordowaniem innych przy jednoczesnym nie wszczynaniu wojny. Np. poprzez wkroczenie do ogarniętego wojną domową kraju i utworzenie obozów dla uchodźców, bronionych przez wojska ONZ, w których cywile będą bezpieczni, póki się sytuacja nie ustabilizuje. A nie wlecenie do suwerennego, stabilnego państwa i wykoszenie miliona cywilów w wyniku bezprawnie rozpoczętych działań zbrojnych.

Bodzepor

No to już na przyszłość będziesz wiedział, że doprowadzenie do śmierci Bolszewika jest najwyższą oznaką humanizmu:)

ocenił(a) film na 8
Millwall

To amerykańców też by trzeba wybić w takim razie, bo ostatnio to oni są największymi zbrodniarzami.

Bodzepor

Hm, nie bardzo kojarzę. Znam się trochę na historii i wydawało mi się, ze od czasów Wojny Secesyjnej trochę się uspokoili i już nie mordują. Mylę się?

Millwall

Czytam Twoje komentarze i widzę, że o historii najnowszej to zielonego pojęcia nie masz. Wietnam, Afganistan i Irak to przykład interesowności tylko i wyłącznie. W Ruandzie nie było się czym interesować - była nic nie warta.
Pozdrawiam

kazekwielki

Moja znajomość historii najnowszej jest na przyzwoitym poziomie. Poza tym sprecyzuj swoje zarzuty i słowa. Kto się miał (nie) interesować Rwandą i dlaczego?

Millwall

Nie było tam żadnych istotnych surowców, ani też położenie geopolityczne nie miało większego znaczenia dla wielkich tego świata. W momencie rzezi wojska ONZ wycofały się, nie pozwolono na żadne działania mimo próśb dowódcy. Dużą odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosili Europejczycy - Belgowie, Francuzi - w pewnym momencie ich żołnierze wylądowali w Ruandzie, szkolili Hutu, dostarczali broni, a później i pozostałe państwa, które pozwoliły na takie czystki wycofując żołnierzy ONZ. Na oczach cywilizowanego świata w ciągu trzech miesięcy Hutu wybili ok miliona ludzi głównie przy użyciu maczet - to jest niewyobrażalne.
Zresztą Mitwall albo masz tą znajomość na przyzwoitym poziomie i nie zadajesz takich pytań, albo nie masz i sobie doczytujesz. Jak dla mnie rewelacyjnie ten konflikt opisał Ryszard Kapuściński w Hebanie.
Pozdrawiam

Millwall

Z ust(klawiatury) mi to wyjąłeś Millwall!!

ocenił(a) film na 8
Przemo_35

ONZ to tylko platforma dialogu, nie lek na problemy świata.

ocenił(a) film na 10
Przemo_35

Chcesz poznac odpowiedź, obejrzyj wykład dr Ravi Batry na YouTube. Misje pokojowe są tam gdzie są interesy dla USA. Historia w Rwandzie jest chyba dowodem na to zakłamanie. Let's make money - inny ciekawy film o interesach światowych dostępny na iplexie podobnie jak film Hotel Ruanda.

Przemo_35

ONZ dało dupy nie pierwszy i nie ostatni raz. Wiedzą dobrze co się dzieje, ale pojawiają się zawsze po. Jedyne co im wychodzi to liczenie trupów i pokazowe sądy nad paroma sztukami schwytanych zwierząt, którym potem fundują luksusowy pobyt w europejskim więzieniu - coś o czym oni mogą tylko marzyć.

Przemo_35

Obejrzyjcie ten film: http://www.filmweb.pl/Ziemia.Niczyja

Przemo_35

ONZ jest potrzebne, by dawać ciepłe posadki 17.000 bezużytecznym biurokratom, promować tzw.aborcję, zboczenia, lęk przed globalnym oziębieniem, dziurą ozonową, teraz globalnym ociepleniem; lęk przed przeludnieniem Ziemi; rozdymać psychozę strachu przed ptasią grypą, na którą zmarło coś ok.200 osób na całym świecie podczas gdy , jak powiedział pewien ksiądz misjonarz u nas na kazaniu, tylko 1 dnia umiera z głodu na Ziemi 100.000. A także by forsować swoje tzw.misje pokojowe, z których jedna tak ochroniła 8.000 chłopców i mężczyzn z Srebrenicy, że ci znaleźli się w masowych grobach. To tylko jeszcze jeden zbędny balast dla człowieka, tym razem w wersji globalnej.

ocenił(a) film na 7
Jack_Holborn

Ciężko się nie zgodzić z tym, w ostateczności zawsze wygrywają partykularne interesy, ale trudno sobie wyobrazić konsekwencje zlikwidowania ONZ, bo nie wiemy ile tragedii uniknęliśmy dzięki jego istnieniu. Konflikty, które są rozwiązywane na wczesnym etapie nie są w ogóle w kręgu zainteresowań mediów. Poza tym według mnie Konwencja Praw Człowieka daje mimo wszystko jakąś podstawę do wymuszania określonego zachowania z różnym skutkiem, ale jednak, gdyby tego nie było pokładalibyśmy nadzieje jedynie w zwykłej przyzwoitości ludzkiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones