PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139825}

Hotel Ruanda

Hotel Rwanda
7,7 60 074
oceny
7,7 10 1 60074
7,2 14
ocen krytyków
Hotel Ruanda
powrót do forum filmu Hotel Ruanda

Miałem duże nadzieje, co do tego filmu. Wczoraj jednak postanowiłem jako pierwszy obejrzeć
Shooting Dogs, dzisiaj oglądnąłem Hotel Rwanda i zawiodłem się. Jak dla mnie Shootnig Dogs
przerażał swoim realizmem. Tutaj widać, że było to wszystko bardzo naciągane.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany wydarzeniami z 1994 roku, polecam przeczytać dość krótki reportaż
Wojciecha Tochmana "Dzisiaj Narysujemy Śmierć". Na prawdę wstrząsający...

ocenił(a) film na 10
sephiroth1983

Ten film jest niezwykły i wyjątkowy. Drugiego takiego filmu ze świecą szukać. A wiesz dlaczego ? Bo w tym filmie udało się zawrzeć wyjątkowy, jakby to nazwać, "pesymizm poglądowy" i cząstkę nadziei. W morzu nienawiści i oszalałej wściekłości, gdzie ślusarz, spawacz czy też mechanik samochodowy po dorwaniu kosztującej ledwie 10 centów maczety cieli ludzi na plasterki, pojawiła się cząstka nadziei, gdyż puki istnieją tacy ludzie jak PAUL RUSESABAGINA (celowo napisałem dużymi literami) może, aczkolwiek tylko może, świat da się uratować od bagna nienawiści i chciwości. Ten człowiek postawił wszystko co miał, wraz ze swoim życiem, aby ratować ludzi, z których wielu nawet nie znał. A mógł strzelać i mieć spokój. Gdyby to ode mnie zależało, to zamiast Nobla Obamie, jemu bym przyznał. Wśród tysiąca forumowiczów tego forum (a może i więcej), byłoby prawdziwym szczęściem, znaleźć choć jednego mężczyznę, który wykazałby się taką odwagą (oczywiście nie jestem szowinistą, chodziło mi tylko o to, żeby odnieść się do przysłowiowych jaj).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones