PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139825}

Hotel Ruanda

Hotel Rwanda
7,7 60 076
ocen
7,7 10 1 60076
7,2 14
ocen krytyków
Hotel Ruanda
powrót do forum filmu Hotel Ruanda

Ważny temat - bardzo ważny, ujęty w spłycony sposób przez twórców. Bardzo dobry Don Cheadle nie ratuje filmu, a kategoria PG-13 przy filmie o masowym mordzie pokazuje że coś jest nie tak z tym obrazem.

Temat zasługiwał albo na lepsze, ''prawdziwsze'' przedstawienie, albo może trzeba było go zostawić dokumentalistom. Baaaardzo słaby scenariusz(Terry George- twórca tak genialnego skryptu jak np. Wojna Harta LOL), nie dawał szans i tak przecież przeciętnemu reżyserowi(Terry George), na nic poza typową hollyłódzką historia o nieskazitelnym bohaterze.

Porównywanie tego do ''Listy Schindlera'' jest KOMPLETNIE nie na miejscu. W ''Liście...' mamy również tragiczną historię,ale mamy też genialne zdjęcia i muzykę i aktorstwo i dialogi, no i doskonałego twórcę - czyli składowe wspaniałego niezapomnianiego filmu(nawet jeśli troche naginano fakty).

GhostFace

Filmu nie widziałem, chciałbym zobaczyć, tylko mam pytanie względem kategorii wiekowej - na imdb jest PG-13 natomiast na rotten R. To jak z tym jest?

ocenił(a) film na 10
Bala

Film nie pokazuje wielu aktów przemocy (jeden z maczetami pokazany w formie relacji telewizyjnej), natomiast dość często widać martwych ludzi oraz generalnie pare "sugestii" śmierci, jak np rzucony zakrwawiony chełm funkcjonariusza ONZ. Natomiast nie ma tam wiele krwi. Myśle, że dzisiejsze dzieci powyżej 13 roku życia mogą ten film oglądać, inna sprawa, że niewielkie prawdopodobieństwo by zrozumiały przesłanie.

ocenił(a) film na 9
GhostFace

Nie podoba mi się to co piszesz. Czy film musi byc na poziomie gore, by poruszył ? ;o Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Nie chcę już pisa w jakich aspektach, bo i tak Twojego zdania pewnie nie zmienię. Szkoda, że nie wywołał on u Ciebie takich wrażeń jak u mnie. 8.5/10(muzyka, rola główna,nietypowa jak na owe czasy, niemal statyczna kamera, klimat, przesłanie, niebanalnośc).

ocenił(a) film na 8
GhostFace

Ten film jest przeceniany? Hehe... To już wymieniana Lista Schindlera jest dużo bardziej... Dla mnie film jest dużo lepszy od m.in. "Listy...", czy "Pianisty". 10/10.

ocenił(a) film na 8
emate91

Wg mnie film jest doskonały Przyczepiłbym się jedynie "przesłodzenia"
głównego bohatera.

ocenił(a) film na 10
Papillon

Film jest świetny. Prosty, nieprzykryty żadnymi tech sztuczkami. Nie sadzę aby w takim temacie ważna była wymyślna wizja reżyserska, cudowny scenariusz. Jest naprawdę dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones