PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846290}

The Chosen. Wybrani

The Chosen
8,9 2 454
oceny
8,9 10 1 2454
The Chosen. Wybrani
powrót do forum serialu The Chosen. Wybrani

Szok!

ocenił(a) serial na 8

IMDB 9,7/10 (14700 głosów)
Rotten Tomatoes 100% (critics) i 99% (audience)

Na całym świecie w samej aplikacji pyknęło już 110 mln wyświetleń. A w Polsce praktycznie nieznany. To dziwne. O ile oceny może przesadzone, to rzeczywiście serial rozsadza utarte schematy myślowe o znanych scenach Ewangelii, pokazując je trochę od kulis, proponując jak mogły wyglądać. Przy tym jest lekki, trzyma zdrowy balans między powagą a humorem. Niektóre teksty są wybitne, a jednocześnie nie robią z serialu jakiegoś głupiego sitcomu. To wciąż biblijny serial obyczajowy. Apostołowie są ludźmi z krwi i kości, kąsają się złośliwościami, bez nabożnych tekstów. Jezus oprócz tego że jest Synem Bożym, nie zapomina że jest człowiekiem, cieślą i że to jego zawód. A do tego mnóstwo smaczków, sprytnie poukrywanych w dialogach - znajomość Ewangelii daje dodatkową radochę w ich odkrywaniu.

Jestem pod wielkim wrażeniem interpretacji Ewangelii, której autorzy trzymają się naprawdę przyzwoicie.

ocenił(a) serial na 10
gaclav3

https://www.filmweb.pl/search#/serials?orderBy=rate.desc&count=500%2C100000

ocenił(a) serial na 10
gaclav3

Kolego, pojęcia nie masz jakie jest znaczenie terminu "fanatyzm religijny". Czy faktycznie czujesz się lepiej, gdy nazwiesz fanatykiem kogoś, kto myśli inaczej niż ty i wierzy? Film obejrzałem, jest rewelacyjnie zrobiony, świetnie zagrany, wiernie oddaje ducha Ewangelii. Naprawdę arcydzieło. Zachęcam do obejrzenia. Taki właśnie jest Jezus. No w rzeczywistości Większy. No i dobra rada: nie bierz swojej niewiary za prawdę. To tylko twoje opinie. Sam wiesz czym kierowane.

ocenił(a) serial na 8
gaclav3

Warto brać pod uwagę fakt że bardzo przychylne oceny poleciały również od takich tytułów jak The Atlantic, Wall Street Journal i publiczności która nie preferuje tzw. "chrześcijańskiej paszy". Mnie ten gatunek zawsze przyprawiał o mdłości. Natomiast w przypadku The Chosen jak najbardziej podzielam zachwyt i rozumiem fenomen. To nie jest serial stricte dla wierzących (którzy i tak mieli problem z nazbyt wesołym Jezusem i zwyczajnymi apostołami). To jest wbrew pozorom bardzo uniwersalna i po prostu dobrze zrealizowana produkcja wyróżniająca się na tle innych ekranizacji życia Jezusa które są przepełnione patosem, sztucznością i kiczem.

ocenił(a) serial na 10
Uh_Huh

Boli ich, bo są nietolerancyjni i stronniczo lewaccy

ocenił(a) serial na 9
krevek

Podoba mi się serial. Rola odtwarzana przez Jonathana Roumie trzyma zdrowy balans między powagą a humorem. Tak jak napisałeś wcześniej „oprócz tego że jest Synem Bożym, nie zapomina że jest człowiekiem”. Przynajmniej Jezus tutaj nie jest tak sztywny i poważny jak u Zeffirelliego.

ocenił(a) serial na 10
krevek

Jak nie ma gdzie obejrzeć to... gdzie obejrzeć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones