PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192515}

Monster

8,1 4 901
ocen
8,1 10 1 4901
Monster
powrót do forum serialu Monster

Pod koniec ostatniego odcinka, Tenma odwiedza w szpitalu Johana, który jest w śpiączce. Później, przebudza się z niej i już go nie ma w łóżku. Jak myślicie, czy Johan zmienił się, czy też nie? Bo jeśli nie, to zakończenie daje tak naprawdę początek kolejnym morderstwom. Czy Johan zdołał wyrzucić z siebie złe wspomnienia? Nina mu wybaczyła, a Tenma znów go uratował. Czy to go odmieniło? Jak myślicie?

ocenił(a) serial na 10
Deathstroke_filmweb

I to właśnie największa zagadka... Z jednej strony chciałabym wierzyć, że Johan się zmienił, uciekł ze szpitala żeby rozpocząć nowe, spokojne życie, ale z drugiej strony patrząc na jego osobowość w całym anime, to mało prawdopodobne. Myślę, że nadal zabijał, tyle że w inny sposób, tak żeby nie dać się wytropić Tenmie.

ocenił(a) serial na 10
martyna_poreba

Jeśli tak, to przydałaby się jakaś kontynuacja.

ocenił(a) serial na 1
użytkownik usunięty
jan_kowalski_2137

1 dla Monstera ? Obyś był trollem.

ocenił(a) serial na 1

chińskie bajki to gówno

ocenił(a) serial na 9
jan_kowalski_2137

*Japońskie, a gówniany to Twój komentarz

ocenił(a) serial na 1
Kkeli45

to skośne oczy i to - jeden syf XD

ocenił(a) serial na 9
jan_kowalski_2137

Trolololo pełną parą widzę xD

użytkownik usunięty
martyna_poreba

Nie ma opcji żeby dalej zabijał. Polecam jeszcze raz seans z Monsterem i baczniejsze skupienie się na postaci Johana.

użytkownik usunięty
Deathstroke_filmweb

Pan Naoki Ursawa specjalnie zrobił otwarte zakończenie, aby każdy mógł sam wymyśleć, co się dalej działo z Johanem.

ocenił(a) serial na 9
Deathstroke_filmweb

Istnieje książka "Another Monster", w której podobno opisano dalsze losy Johana. Z tego co wiem to uciekł, ukrył się i zaczął pod nowym nazwiskiem prowadzić spokojne życie (bez zabijania ludzi).

ocenił(a) serial na 9
piotral_2

https://myanimelist.net/manga/10968/Mou_Hitotsu_no_Monster__The_Investigative_Re port

ocenił(a) serial na 9
Deathstroke_filmweb

Patrząc na jego działania odkąd zabił państwa Liebertów, przez całe anime oprócz poszukiwania zemsty Johan starał się też odnaleźć prawdę o samym sobie. Jednak tak naprawdę przed tą prawdą uciekał, albo raczej okrążał ją, szukał wszelkich innych informacji o tym co jemu i jego siostrze się przydarzyło. Tą prawdą, która była jednocześnie jego największym strachem, był powód oddania przez matkę Niny w sidła eksperymentu - czy matka chciała go obronić, czy nie rozpoznała które z jej dzieci to które?
Po wizycie Tenmy w szpitalu, po całym zajściu w przedostatnim odcinku, moim zdaniem Johan dopuścił w końcu do siebie swoje własne demony. Siostra dała mu obietnicę wybaczenia; człowiek który miał odebrać mu życie, po tym jak mu je darował, zdecydował się znów dać mu szansę; ludzie którzy skrzywdzili jego i Ninę już nie żyli; odzyskał swoje własne imię.. Jedyne, co pozostało nierozwiązane to konfrontacja z matką. Dlatego moim zdaniem, po ucieczce ze szpitala, to własnie w jej poszukiwanie się wybrał, by domknąć ostatnie otwarte drzwi i ostatni raz nakarmić wiedzą swojego wewnętrznego potwora.

Paulina_Kmiec

Czy ktoś może wyjaśnić co miała wybaczyć mu Nina? Jeśli jeszcze pamięta po kilku latach XD ogólnie strasznie ciężkie anime w kwestii chronologii zdarzeń, mam wrażenie, że autor namieszał coś... Muszę jeszcze raz obejrzeć, żeby to uporządkować, ale to nie daje mi spokoju co Johanowi miała wybaczyć Nina? Przywłaszczenie wspomnień, zabijanie opiekunów czy coś innego?

ocenił(a) serial na 9
ifeelsonumb

Chyba miała mu wybaczyć po prostu wszystkie zbrodnie których się dopuścił. Po odzyskaniu wspomnień Nina być może była w stanie zrozumieć dlaczego Johan taki się stał, dlatego była skłonna mu wybaczyć.

ocenił(a) serial na 8
ifeelsonumb

Z tego co sam rozumiem, to miała mu wybaczyć to, że przywłaszczył sobie jej wspomnienia i zamiast niej, to on stał się za nią potworem

użytkownik usunięty
Deathstroke_filmweb

Właściwie dlaczego miałby znowu zabijać ? Jak wiesz wszystko co robił mało jakiś cel. Tak zwany plan. Dlaczego miałby znowu zabijać skoro wszystko zostało zakończone z końcem masakry w Ruhenheim ? Johan to przede wszystkim ofiara która została skrzywdzona w dzieciństwie. Dla mnie zakończenie jest jasne. To nie był typowy seryjny morderca który czerpie przyjemność z zabijania innych. Gdyby Johan nadal mordował wtedy cała jego postać byłaby bez sensu. Cały jego romantyczny dramatyzm szlag by trafił.

Większość seryjnych morderców ma traumatyczną przeszłość, nie da się tez stwierdzić czy Johan odczuwał przyjemność z czynienia zła. Moim zdaniem tak. Na przykład kiedy kazał chłopcu szukać matki, chociaż była noc a ta była prostytutką, co skutkowało próbą samobójcza. Skruchy nie okazał do końca, nie ukorzył się i nie zmienił zdania. Johan był skomplikowany ale to nie zmienia faktu, że był psychopatą.

Deathstroke_filmweb

Jestem świeżo po zakończeniu ostatniego odcinka. Johann popełnił samobójstwo wyskakując przez okno tak żeby nie dało się go już odratowac tenmie. To proste. Nina miała mu wybaczyć to, że matka ją oddala do eksperymentów a on nie mógł się z tym pogodzić i wyżywał się na ludziach kreując siebie na potwora, oczywiście zabijając tych wszystkich co eksperymentowali. Ludzie oglądajcie anime następnym razem z głową i oczami..

ocenił(a) serial na 10
Deathstroke_filmweb

Osobiście uważam że Johan nadal robił to co wcześniej, czyli zabijał ludzi itp. Tak na prawdę to jego charakter i bardzo ciężko byłoby mu to zmienić patrząc na to że ma skłonności psychopatyczne co za tym idzie nie mógłby tego zmień, czerpał jakąś satysfakcję z namawiana ludzi i samobójstwa z powodzeniem, i wedlug mnie nadal to robił ale w sposób taki żeby nikt go nie mógł go z tym powiązać. Taka jest moja teoria na ten temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones