PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824422}

Koty

Cats
4,1 7 290
ocen
4,1 10 1 7290
3,0 26
ocen krytyków
Koty
powrót do forum filmu Koty

5/10

ocenił(a) film na 5

Z tym filmem jest pewien problem. Wokalnie jest świetny, choreograficznie też. Efekty komputerowe sprawiły że kotom ogony i uszy ruszają się, myszy i karaluch mają swoją wielkość i twarze, scenografia nie ma żadnych granic. I właśnie to sprawia że efekt niestety jest pozbawiony magii scenicznego musicalu. Fabuła musicalu (jak i filmu) jest pokręcona, jej siłą byli aktorzy wcielający się w koty, a magiczne efekty specjalne bez komputerów zachwycały tym że właśnie musiały być zrobione w realu. Bardziej sensowne moim zdaniem byłoby gdyby to nie ludzie grający koty ale animowane zwierzaki były głównymi bohaterami tego filmu - bardziej pasowałyby do scenografii. Osobną kwestia jest tłumaczenie piosenek, zawsze jest ten problem - czy tłumaczyć wiernie czy tak aby tekst tworzył piosenkę. Ja jestem zdania że tłumaczenie wierne jest lepsze. Mam ten problem że nie za bardzo lubię słyszeć co innego niż czytając (tu tak jest). Uważam też że tłumaczenie kocich imion nie jest dobrym pomysłem, to wprowadza mocne zamieszanie. Byłoby lepiej gdyby zostało oryginalne (ewentualnie przy pierwszym pojawieniu się tego imienia w nawiasach podać polskie tłumaczenie). Ogólnie to całkiem sympatyczny film ale jednocześnie trochę niepotrzebny.

Czy warto zobaczyć w kinie - bardziej dla fanów musicalu niż dla zwykłego widza

Czy warto zobaczyć na małym ekranie - myślę że lepiej obejrzeć nagraną sceniczną wersję musicalu a potem ewentualnie ten film

ocenił(a) film na 5
balto14

Podpisuję się oburącz pod Twoją wypowiedzią. Myślę, że fanów musicalu również wiele rzeczy w filmie może razić. Mnie tak, bo tak jak napisałeś - co sprawdza się na scenie i sprawia, że chce się na to patrzeć, w filmie - niekoniecznie. Poza tym w teatrze wszyscy aktorzy obecni na scenie jednocześnie śpiewają i tańczą - w filmie... Cóż, jak to w filmie. Ogólnie obejrzenie filmu zachęciło mnie do sięgnięcia po tomik poezji T.S. Eliota, na podstawie którego powstał musical. Który to pisarz o dziwo przez większość życia pracował w banku, a i tak dostał Nobla z literatury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones