PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150530}

Czasem w kwietniu

Sometimes in April
7,6 5 559
ocen
7,6 10 1 5559
Czasem w kwietniu
powrót do forum filmu Czasem w kwietniu

Bardzo mocno przemawia do wyobrazi. Historia odarta ze zbednych ozdobnikow i patosu, gdzie nie ma miejsca na bohaterstwo. Porownanie Sometimes in April z filmem Terr'ego George'a Hotel Ruanda wychodzi na korzysc tego pierwszego(no moze poza aktorstwem). Goraco polecam!

sollozzo

Mam podobne odczucia, ale "Hotel Ruanda" zrobił na mnie większe wrażenie. Czegoś brakowało filmowi "Czasem w kwietniu". Dynamiki?

ocenił(a) film na 6
masoch77

Hotel Ruanda był po prostu lepiej opowiedziany. Film tworzył całość, "Czasem w kwietniu" był jakiś taki chaotyczny.
Poza ty - raczej całą ekipa "Hotel..." była lepsza, od montarzystów, przez aktorów, na reżyserze kończąc.
Za "Czasem w kwietniu" przemawia - większa brutalność, większy realizm, no i duży nacisk na prezentowanie dokładnie historii w czasie, podając dokładniej chronologię zdarzeń.
"Hotel..." przypomina "Listę Schindlera", no ale nic dziwnego, bo czyn dyrektora hotelu tego samego typu (z poprawką na typowo filmowe naciągania).
Mój największy zarzut do "Czasem w kwietniu" - podobnie jak w "Podając rękę diabłu" i "Shooting dogs" - historia głównych bohaterów nie jest imo dobrze opowiedziana. Mimo, że w 2 z tych filmów przechodzą przez większy koszmar - ja zdecydowanie bardziej wkręciłem się w "Hotel...".

Ktoś napisał, że w "Czasem..." nie ma miejsca na bohaterstwo. Jest jest. Mamy kilka osób poświęcających się dla innych (tyle że z marnym skutkiem).

Nie podobało mi się również rozmowa braci na końcu. Ta ich rozmowa straszliwie dziwacznie wyglądała...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones